Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

opony zimowe do karoq

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • opony zimowe do karoq

    Witam od paru miesięcy jeżdżę sk.Karoq 4x4 diesel, jest ona na aluminiowych felgach 225/50 R18 .
    Pytanie :
    - czy zmienić na zimówki w tym samym rozmiarze ( co wydaje mi się trochę nierozważne gdyż zimówka jest lepsza cieńsza ,a nie kapeć który nie przebija śniegu )
    - czy zmienić na felgi stalowe i dopasować gumy , ale jaki rozmiar wybrać ?? gdzie to sprawdzić?

    Boje się też o ewentualne uszkodzenie felg aluminiowych zimą

  • #2
    Sprawdź co masz na naklejce z rozmiarami opon i kup odpowiednie/homologowane do tego auta. Jedną z pierwszych rzeczy jaką sprawdza policja/ubezpieczyciel po wypadku to czy opony są właściwe. Z drugiej strony gdzie bedziesz jeździć, że musisz „przekopywać się” przez góry śniegu?
    BTW, felgi aluminiowe odpowiednio zabezpieczone i regularnie myte, potrafią dzielnie znieść trudy zimy na „polskich drogach”...
    Black Pearl, Elegance & RS LOOK
    @ by Tune-up Gdańsk
    TDI VP++ i jeszcze rośnie
    Antek

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Tony065 Zobacz wpis
      Sprawdź co masz na naklejce z rozmiarami opon i kup odpowiednie/homologowane do tego auta. Jedną z pierwszych rzeczy jaką sprawdza policja/ubezpieczyciel po wypadku to czy opony są właściwe. Z drugiej strony gdzie bedziesz jeździć, że musisz „przekopywać się” przez góry śniegu?
      BTW, felgi aluminiowe odpowiednio zabezpieczone i regularnie myte, potrafią dzielnie znieść trudy zimy na „polskich drogach”...
      Witam dzięki za odpowiedz , gdzie jest taka naklejka ?
      Czytałem że felgi aluminiowe niszczą się w zimie np,odłamki lodu lub łatwo wpaść w poślizg i je uszkodzić bo aluminium łatwiej ulega uszkodzeniu przy niskich temperaturach.
      W jaki sposób je zabezpieczyć?
      Mieszkam na Podbeskidziu u nas górzysty teren .
      Ostatnio edytowany przez okioki; 16666.

      Komentarz


      • #4
        Dziś zadzwoniłem do serwisu skody i proponują mi opony 215 / 50 R18 , a rozmiar letnich mam 225 / 50 R18 , pan z serwisu twierdzi że wejdą bez problemu ,?
        jak węższe opony mogą wejść na szerszą felgę??
        albo proponował stalówki R16 ,ale mówił że karoq kiepsko na nich wygląda
        ceny opon zimowych 18 zaczynaja się od 600 zł do 1200
        ceny 16 między 300 a 400 można już coś wybrać
        Ostatnio edytowany przez okioki; 16666.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez okioki Zobacz wpis
          Dziś zadzwoniłem do serwisu skody i proponują mi opony
          Tu jest podstawowy błąd. Tak się opon nie kupuje, bo to najbardziej naiwna opcja z możliwych.,

          Komentarz


          • #6
            Kupic felgi 17" i 215/55 R17 albo felgi 16" i 215/60 R16 dla wersji 4x2.


            215/50 R18 w tym rozmiarze to jakis wybor opon ograniczony jest.
            225/50 R18 wybor troche wiekszy

            Patrzac na to ze masz opone 225/50/18 to masz raczej wersje 4x4, wiec mozna dac 225/55/17, gdzie w tym rozmiarze wybor opon jest spory. Nie masz tam przypadkiem tych opon z glutem w srodku, bo masz tylko zestaw naprawczy zamiast kola zapasowego ?? Jak na zime takie tez chcesz to wybor sie ogranicza

            Instrukcja obslugi pisze ze lancuchy mozna wsadzic tylko do felg 6Jx16 i ET43 - z tym, ze to Ciebie raczej nie dotyczy, bo to przy napedzie na przod jest dosc cenna informacja i wcale nie trzeba kupowac stalowek do tego.

            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              Tu Kalkulator opon » Przelicznik rozmiaru opon » Oponeo kolego masz kalkulator do przeliczania rozmiarów opon. O zabezpieczenie felg aluminiowych zapytaj speców od picowania, znaczy detalingu. Na pewno będą mieli kilka metod na zabezpieczenie alu na czas zimy. Niestety, stal też poddaje się w starciu z wysokimi krawężnikami itp...
              Black Pearl, Elegance & RS LOOK
              @ by Tune-up Gdańsk
              TDI VP++ i jeszcze rośnie
              Antek

              Komentarz


              • #8
                ten kalkulator wskazuje że 215 / 50 R18 są odpowiednie , kupuje ,dzięki

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez okioki Zobacz wpis
                  ten kalkulator wskazuje że 215 / 50 R18 są odpowiednie , kupuje ,dzięki
                  Tylko nie rób tego przez ASO. Każdy dobry gumiarz zaoferuje Ci dużo lepszą ofertę. Dla przykładu, do auta mojej narzeczonej „specjaliści” z ASO przysłali ofertę za grubo ponad 8k zł /felgi+opony/. Porozmawiałem z facetem u którego przechowujemy koła i zorganizował wszystko za ~5k zł. Opony nowe, felgi proste i jeszcze zakodował czujniki, nie mówiąc o napompowaniu azotem ...
                  Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                  @ by Tune-up Gdańsk
                  TDI VP++ i jeszcze rośnie
                  Antek

                  Komentarz


                  • #10
                    W aso się tylko podpytałem ,na pewno tam nie zamówię ostatnio za wymianę wycieraczek skasowali mnie 250 zł

                    Komentarz


                    • #11
                      Spytac mozna, czasem maja dziwnie dobre ceny.

                      PS. Te piora w ASO tyle kosztuja, zawsze mozna zmienic we wlasnym zakresie same gumki na ori za 70zl bo szkielet wycieraczki nawet po 10 latach bedzie dzialal dobrze.
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • #12
                        ostanio do mojego auta kupilem wycieraczki po 5 ziko sztuka w auchanie. kobicie kupilem kiedys w aso po 100 do fabii. teraz uwazam ze te z aso nie wytrzymaja 10 razy tyle co te z auchana

                        Komentarz


                        • #13
                          Kończy się zima, kończy się sezon, więc można liczyć na to, że pojawia się jakieś interesujące przeceny na opony zimowe, bo taka jest zwykle ich logika. Zwykle też jest tak, że im opona droższa (w cenie regularnej), tym później przeceny są większ.e
                          Tutaj macie kilka przykładów: Wyprzedaż opon letnich » Oponeo na poparcie tej tezy.

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X